Rektörümüzden Simav Meslek Yüksekokulumuza Ziyaret

Rektörümüzden Simav Meslek Yüksekokulumuza Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Simav Meslek Yüksekokulumuza ziyaretlerde bulundu.

Simav Meslek Yüksekokulumuza ziyarette bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, burada personelimizle yaptığı toplantılarda yönetim ilkelerini sıraladı ve şu ifadeleri kullandı:

Personelimizi akademik, idari ya da işçi olarak ayırmıyoruz. Hepimiz bir saatin dişlileri gibiyiz. Her birimizin bu kurumda bir görevi var. İlk önceliğimiz kaliteli akademik, sanatsal ve sportif üretim. Akademik kadromuz akademik ve bilimsel üretim görevini layıkıyla yürütecek. İkinci önceliğimiz eğitim ve öğretime nitelikli katkı. Herkes görevi kapsamında öğrencilerimize ve ülkemize katkı sunacak. Buraya gelen öğrenciler, bizimle temas kuran kişiler Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin farkını görecek.

Üçüncü önceliğimiz paydaşlarımıza katkı. Kaymakamlıklar, belediyeler, Kızılay, Yeşilay gibi toplum yararına çalışan kuruluşlar başta olmak üzere tüm paydaşlara katkı sunacağız. Paydaşlarımız bizim olmadığımız yerde eksikliğimizi hissedecekler. Bizim kurum olarak toplumu aydınlatma görevimiz var. Tüm personelimiz, öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza yaklaşımında bu görevi içinde hissetmeli. Son olarak eğitimci şapkamız dışında sahip olduğumuz tüm şapkaları, üniversitenin dışında bırakacağız. Üniversitede herkese eşit yaklaşacağız. Üniversitede üyesi olduğumuz derneğe üye, desteklediğimiz takıma taraftar toplama gayreti içinde değil, eğitim öğretime katkı gayretinde olacağız.

Rektörümüz konuşmanın ardından birim yöneticilerinden ve personelimizden çalışma alanları ve birimde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Son Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2023, Çarşamba