Mezuniyet Coşkusu

Mezuniyet Coşkusu

Meslek Yüksekokulumuzun 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni,  Belediyemizin katkılarıyla yerel halkla bütünleşerek 04 Mayıs 2018 Cuma günü; mezun adayı öğrenciler, öğretim üyeleri, protokol temsilcileri ve öğrenci ailelerinde oluşan kortej, mehter takımı eşliğinde ilçemiz hükümet konağı önünden  törenin yapılacağı Cumhuriyet meydanına yürüyerek başlamıştır.

Törene İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, Belde Belediye Başkanları, akademik ve idari personel, yerel halk, mezun olan öğrenciler ve aileleri katılmıştır. Açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç.Dr. Rüştü GÜNTÜRKÜN yaptığı konuşmada öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu; “Hiç unutmayın, dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç şaşmayın. Sevgili gençler; Şunu unutmayın, bir insan her şey olabilir ama en zoru Allah’ ın verdiği aklı iyi işler için kullanmayı başaran, kendi çıkarlarnıı göz ardı edip, ülkesi için fark ve fayda yaratan insanlar olmaktır.”

Simav Kaymakamı Türker Çağatay HALİM tarafından, MYO birincisi Şeyma Nur AKÇA’ ya başarı ödülü verildi. Dereceye giren  diğer öğrencilerde ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldılar. Tüm öğrencilerin başarı belgelerini almalarıyla devam eden mezuniyet programı, keplerin havaya atılması ve mezuniyet pilavının dağıtılmasıyla sona ermiştir.

 

Son Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, Çarşamba